טופס תרומה מאובטח התרומות לאקים ישראל מאושרות לפי סעיף 46 (א') לפקודת מס הכנסה מ"ס מלכ"ר 580034924 הורדת טפסים ואישורי מלכ"ר
באפשרותך לתרום לאקים ישראל באחת מהאופציות הבאות:
תרומתכם תסייע לנו לשפר את איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות שכלית בתחומים הבאים:
דיור בקהילהאקים ישראל פרצה את הדרך בהקמת מערכי דיור בקהילה לאנשים עם מוגבלות שכלית. עד שנות ה-70 אנשים עם מוגבלות שכלית גרו בפנימיות מחוץ לערים ולא ניתנה להם אפשרות דיור משולבת בקהילה. באקים מאמינים כי לכל אדם עם מוגבלות שכלית הזכות לחיות את חייו במסגרת מגורים המתאימה לו על פי צרכיו השונים והמשתנים לאורך השנים. אקים ישראל מקימה ומפעילה מערך מסגרות דיור תוך הקפדה על איזון בין פרטיות הדייר לחשיבות החיים בחברה ובחיי היום יום בקהילה.
קייטנות במהלך חודשי יולי – אוגוסט בתקופה בה מערכת החינוך המיוחד בחופשה, מקיימת אקים ישראל מגוון קייטנות קיץ לילדים ובני נוער עם מוגבלות שכלית בהתאם לגילם, לתפקודם ולצרכיהם האישיים. הקייטנות פועלות לתקופה שבין שבוע לעשרה ימים בסביבה ואווירה בעלת אופי הפגתי וחוויתי השונים משגרת היום יום. קייטנות אלו מאפשרות גם לשאר בני המשפחה ליהנות מהפוגה מהטיפול הקשה והיומיומי באדם עם הלקות השכלית. הפוגה זו מאפשרת לשאר בני המשפחה לנוח, לנפוש ולחדש כוחות להמשך מילוי תפקידם החשוב.
שילוב אנשים עם מוגבלות שכלית בשוק התעסוקה אקים ישראל פועלת לאורך השנים לשילובם של אנשים עם מוגבלות שכלית במסגרות תעסוקתיות המתאימות לכל אחת ואחד, תוך מיצוי הפוטנציאל הגלום בהם ומימוש זכותם העצמית בהתאם לכישוריהם ויכולותיהם האישיות. אקים ישראל הינה מיוזמות וממובילות המאבק לשילוב אנשים עם מוגבלות שכלית בשוק העבודה ויתרה מכך יזמה את תקנות שכר מינימום מותאם לאנשים עם מוגבלות המאפשר את שילובם בשוק העבודה החופשי ומהווה את אחד מערכי היסוד לקיום חיים נורמטיביים, תרומה והשתלבות בקהילה.
"שווים במדים" –
גיוס אנשים עם מוגבלות שכלית לצה"ל
צה"ל והשרות בו הינם מערכי הליבה של החברה הישראלית ולמרבית אזרחי ישראל השרות בצה"ל הוא חוויה מעצימה ומלווה לאורך החיים. עבור אדם עם מוגבלות שכלית השואף לקחת חלק בחוויה זו הגיוס הוא משאת לב וחשוב שיחווה זאת בהתאם לצרכיו וליכולותיו. תוכנית גיוס אנשים עם מוגבלות שכלית לצה"ל המתבצעת תוך שיתוף פעולה של אקים ישראל, האגף לטיפול באדם עם הלקות השכלית במשרד הרווחה והשירותים החברתיים וצה"ל החלה את דרכה בשנת 2007 והיוותה את פריצת הדרך בתחום זה. "שווים במדים" מאפשרת לאנשים עם מוגבלות שכלית לממש את זכותם לתרום ולשרת בצה"ל וליצור מפגש בין אנשים עם מוגבלות שכלית לבין כלל המשרתים בצבא- חיילים ומפקדים, זאת מתוך האמונה, כי מפגש שכזה יביא לשינוי והטמעת עמדות חיוביות באשר לקבלת השונה בחברה הישראלית.
קו סיוע ותמיכה טלפוני "הורים למען הורים" אקים ישראל מפעילה באמצעות הורים ובני משפחה של אנשים עם מוגבלות שכלית קווי סיוע ותמיכה "הורים למען הורים" במגזר היהודי והערבי. אנו מאמינים כי בני משפחה יכולים יותר מכל אדם אחר, להבין את המצוקות, הקשיים וההתלבטויות שעוברת משפחה שאחד מילדיה עם מוגבלות שכלית. יתרה מכך, ההורים ובני המשפחה היועצים המתנדבים בקווי הסיוע מכירים היטב את השירותים הקיימים בתחום הטיפול באדם עם מוגבלות שכלית בישראל ומדברים עם הפונה "בגובה העיניים" והרקע והחוויות המשותפים מהווים בסיס לאמון רב, לפתיחות ולשיתוף.
שירות אזרחי לאומי אקים ישראל מאמינה כי שרות אזרחי לאומי הינו חוויה מכוננת לאדם עם מוגבלות שכלית ומשמש חלופה ראויה לאנשים שאינם יכולים לקחת חלק בשרות צבאי .השרות נעשה בהתאם ליכולות ולצרכיהם האישיים של מתנדביו ומאפשר חשיפה, העלאת מודעות והטמעת עמדות חיוביות כלפי אנשים עם מוגבלות שכלית בחברה הישראלית. המתנדבים במסגרת השרות משובצים בתפקידים משמעותיים התורמים לחברה המעלים את תחושת הביטחון העצמי ומהווים מקור גאווה על תרומתם לחברה הישראלית. בנוסף, השרות הלאומי מאפשר לאנשים עם מוגבלות שכלית,שנחשפו זו הפעם הראשונה בחייהם למקומות תעסוקה, את האפשרות להמשיך לתרום ולהשתבץ בעתיד במשרות העסקה מכבדות המתאימות לכישוריהם. תוכנית גיוס אנשים עם מוגבלות שכלית לשרות אזרחי לאומי נעשה תוך שיתוף פעולה מלא בין אקים ישראל, האגודה להתנדבות, האגף לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית במשרד הרווחה והשירותים החברתיים, האגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך ומקומות השרות.
תיאטרון אקים ישראל שמה לה למטרה לפתח ולקדם עשייה אמנותית של אמנים עם מוגבלות שכלית בחברה הישראלית. הפקות הבמה של אמני אקים מוצגות בתיאטראות מהמובילים בארץ וזוכות להערכה רבה המאפשרות לאמנים לממש את כישוריהם ולהתמקצע בתחום זה. הפקות הבמה יוצרות שיח תרבותי המאפשר מפגש משמעותי בין אנשים, מעבר למחסומי שפה, תרבות ודעות קדומות. כדי לאפשר את מיצוי הפוטנציאל האמנותי של האמנים מחד וכן להטמיע עמדות חיוביות בחברה הישראלית כלפי אנשים עם מוגבלות שכלית מאידך אקים ישראל יוזמת קיום הצגות והשיח התרבותי בבתי ספר ברחבי הארץ.
נופש נופש הינו חלק מאיכות ואורח חיים נורמטיבי של כל אחת ואחד מאיתנו. אקים ישראל יוזמת ומפעילה מזה למעלה משלושה עשורים תוכניות נופש עבור אנשים עם מוגבלות שכלית המתקיימים במגוון אתרי קיט ומציעים סביבה ואווירה השונים משגרת היום יום. הפעילויות במהלך הנופש נושאות אופי הפגתי ומכוונות להנאתו המיידית של המשתתף. תוכניות הנופש המגוונות מאפשרות לנופשים מפגש עם חבלי ארץ שונים, הכרות עם חברים חדשים וחשיפה לתכנים וחוויות שאינן חלק משגרת חייהם.
הקמת ושיפוץ מסגרות דיור ומועדוני פנאיאקים ישראל פועלת כל העת לשיפור איכות חייהם ולקידום רווחתם של אנשים עם מוגבלות שכלית בחברה הישראלית מתוך האמונה כי לכל אדם הזכות לחיות את חייו במסגרת מגורים וליהנות מחיי תרבות ופנאי המתאימים לו,על פי צרכיו השונים והמשתנים לאורך השנים. אקים ישראל פועלת להקמה,שיפוץ והצטיידות מסגרות הדיור ומועדוני הפנאי בהתאם לצרכי האוכלוסייה ברחבי הארץ ובהתאם לצרכי פעילויותיה השונות והמגוונות.
תרומה באמצעות כרטיס אשראי בטופס מאובטח
ברצוני לייעד את תרומתי לתחום הבא  
פרטים אישיים
שם פרטי *
שם חברה  
כתובת *
מיקוד  
שם משפחה *
טלפון *
יישוב *
דוא''ל  
פרטי כרטיס האשראי
שם בעל הכרטיס *
מספר ת.ז. *
סוג הכרטיס *
מספר הכרטיס *
C V V   (מה זה?) *
תוקף הכרטיס *
סה''כ *
תשלומים *